Kategorijos archyvas: Personalo valdymas

Darbuotojas be patirties

Dažnas darbdavių skausmas – darbuotojas be patirties. Darbuotojas klausia, ką jam daryti? Iš kur jam gauti darbo patirties, jei niekas neori jo įdarbinti? O darbdavys kaltina švietimo įstaigą, kadangi jam reikia paruošti darbuotojus. Kaip rasti kompromisą.

drbuotojas

Atsakymas vienas. Darbuotojui iš kažko gyventi reikia, o kad darbdavys patirtų kuo mažesnius nuostolius, siūloma darbuotojui pasisemti darbo patirties ateinant pasidarbuoti neįdarbintam, kaip praktikantui. Arba bent už minimalų atlyginimą. Tačiau jei darbuotojas labai jau raukysis, kažin ar jis realiai įvertina situaciją, ir ar toks Jūsų darbe reikalingas.

Darbo skelbimas. Kur talpinti?

Dabar darbdaviai ieškodami darbuotojo patiria išties dideles išlaidas. Pirmosios išlaidos patiriamos jau talpinant darbo pasiūlymą gerai matomose portaluose. Nes iš tiesų populiarūs portalai už darbo skelbimų talpinimą ima didžiulius pinigus. Tačiau ar verta juos mokėti? Na tai painus klausimas… Pirmiausia, jūsų tikslas – kad darbo skelbimą pamatytų kuo daugiau potencialių kandidatų. Tačiau atsiradus paieškos sistemoms, jūsų darbo pasiūlymas tampa matomas, neskaitant to, kokiame portale jūs jį patalpinote. Antras kriterijus, kokių darbuotojų ieškote, pastoviam darbui ar tik laikinam, trumpalaikiam. Yra galybė portalų talpinančių įvairius darbo pasiūlymus.

 

Tarkime darote namuose remontą. Jums tikrai nereikia samdyti meistro pagal darbo sutartį. Galite tiesiog aprašyti darbo tikslą ir pobūdį, su iškeltais reikalavimais. O laisvi meistrai ieškantys darbo atsilieps į Jūsų darbo skelbimą.

Interneto galimybės neribotos, tiesiog reikia jas išnaudoti. Kam ieškoti darbuotojo tarp pažįstamų, jei savo paieškas galite išplėsti Lietuvos, o gal net pasaulio mastu.

Tačiau reikia įsidėmėti kelis dalykus prieš talpinant darbo pasiūlymus:

1. Atkreipkite dėmesį, kur ruošiatės talpinti skelbimą, ar skelbimų portalą aplanko pakankamas darbo ieškančių skaičius, kokia tai auditorija, ar ji atitinka jūsų siūlomo darbo pobūdį.

2. Jei ieškote gero specialisto (o tokie specialistai dažniausiai jau turi darbus, bet tik kai kurie iš jų ieško kito), nepagailėkite ir investuokite į populiarius, gerai žinomus portalus. Nes tik tokiu atveju padidinsit tikimybė, kad jūsų darbo skelbimą pamatys tikri profesionalai. Priedo to, iš populiariausių darbo skelbimų portalų pasiūlymai yra importuojami į ne tokius populiarius, mažesnius portalus. Tai suteiks jūsų darbo pasiūlymui dar didesnio matomumo.

darbo-skelbimai

Darbuotojų motyvavimas

Dauguma darbdavių jau supranta, kad svarbiausia kvalifikuota darbo jėga. Todėl nemažą dalį biudžeto pradeda skirti investicijai į žmogiškąjį kapitalą. Kaip ir bet kokia investicija, taip ir investicija į žmogų, turi atnešti kažkokią grąžą. Taigi keli patarimai investuojantiems į savo darbuotojus:

 

1. Investuokite tik į lojalius, ištikimus darbuotojus. Visos investicijos atsiperka tik per tam tikrą laiką, tad jei nenorite patirti nuostolio ir prarasti investicijos, skirkite didelį dėmesį, kaip išlaikyti perspektyvius darbuotojus. Pasiūlykite jiems kažką, ko negali pasiūlyti kitos darbo vietos. Pvz.: savęs realizavimą.

2. Investuokite tik į iniciatyvą rodančius darbuotojus. Jūs tikriausiai nuspręsite išsiųsti savo darbuotojus į apmokymus, bet tai neduos jokio rezultato, jei jūsų darbo jėga nenorės tobulėti savo profesinėje srityje. Taigi tikėtis aukštesnės darbo kokybės neverta.

3. Ir bene pats svarbiausia – žinoti savo kompanijos tikslą, kuris ir turėtų parodyti, kokios vertybės turėtų būti puoselėjamos ir į ką orientuojasi jūsų įmonė. Tai eis Jums pasirinkti investicijų kryptį ir gauti iš jos maksimalios naudos.