Žymos archyvas: vestuvių fotosesija

Rimta fotografija – brangi?

Fotografija yra brangi profesija. Čia viskas prasideda nuo pradinės investicijos – mokslo, mat  fotografijoje, kaip ir matematikoje, yra daug taisyklių. O ir vėliau kartas nuo karto tenka apsilankyti knygynuose. Fotoaparato įsigijimas taip pat nėra paskutinis etapas –  vėliau tenka investuoti į objektyvų įvairovę, o kur dar patogi kuprinė, blykstės, stovai, fonai, atšvaitai ir daugybė kitų priedų. Fotografo profesija tuo pačiu yra sunki ir tiesiogine prasme – visus ką tik minėtus daiktus fotografas kiekvieną kartą turi būti pasiruošes užsimesti ant nugaros ir visur su savimi nešiotis.

fotografija

Daug žmonių nemėgsta darbo, kurį privalo atlikti kiekvieną dieną. Fotografas, visiškai priešingai, didžiuojasi savo darbu, jis jį įkvėpia, suteikia sielai harmoniją, pusiausvyrą, ramybę. Jis dirba vardan meno, grožio ir unikalumo. Fotografui patinka kurti kažką nuostabaus, kažką keisto, kažką neapčiuopiamo; fotografui nesvetimi tobulas ir siurrealistinis pasauliai.

Tie, kas nusprendžia tapti profesionalais fotografijos srityje, turi žinoti, kad jų laukia atkakli konkurencija. Ir tam, kad ji būtų įveikiama, teks ne tik turėti noro ir entuziazmo, bet ir įdėti daug laiko, kantrybės, fizinės ištvermės, atidumo… Fotografas privalo turėti gerą atmintį, aštrų žvilgsnį ir lanksčią mąstyseną, o taip pat mokėti bendrauti su žmonėmis, stebėti aplinką ir matyti objektus neįprastu kampu.

Kuris iš šiuolaikinių fotografų pats geriausias?  Į kuriuos darbus verta lygiuotis, iš kokių darbų galima pasimokyti? Atsakymas sudėtingas, mat fotografijos asų yra labai daug vien dėl to, jog kiekvienas iš jų turi savitą stilių, požiūrį, skirtingą nuotraukos galutinį apdirbimą. O nagrinėti fotografijos (vaikų, porų, asmeninės ar vestuvių fotosesijos) stilių bei diskutuoti apie apdirbimo kokybę iš fotoprofesionalo pozicijų – visada labai įdomus užsiėmimas…