Žymos archyvas: ford mondeo

Automobilių pardavimas

Ogi visa mano patirtis su automobilių pardavimu prasidėjo visai nesenai, kai atsirado galimybė gan pigiai pakeisti įsigyti kitą automobilį, o ir šiaip jau buvo laikas atsinaujinti ratus.
Taigi senieji ratai yra Ford Mondeo 1.8 (benzinas), 2005 m., truputis virš 100 tūkst. km rida. Prieš tai įmonėje važinėjo moteris, po to pensininkas, ką tik pakeistos žvakės, gumos ir t.t. oficialiam servise.

 

Pardavimui panaudoti bandžiau internetinius kanalus (pliusą bei gidą), bei šeštadieninis, aktyviausias, Kauno automobilių turgus.

Internetinis autotransporto pardavimas
Nors nepagailėjau ir susimokėjau po kelioliką litų, kad skelbimas ne tik atsirastų šių puslapių kataloguose, bet ir dar po keliasdešimt litų susimokėjau už tai, kad skelbimas būtų „pakeltas“ ir daugiau rodomas kai kuriuose puslapio vietose (pagr. puslapis, spec pasiūlymai ar pan.).
Per savaitę laiko, nors ir buvo parodymų daug, tačiau jokių skambučių ar pasiteiravimu el. paštu.

autoturgus

Kauno automobilių turgaus pardavimai
Siekdamas kuo greičiau parduoti iš pačio šeštadienio ryto sėdau ir nuvariau į Kaune esantį auto turgų, buvau apie ~8 val. ir jau nebuvau vienas pirmųjų. Susimokėjau 40 Lt už 4 dienų stovėjimą, kuris negarantavo vietos aikštelėse.
Taip, šeštadienį su vieta viskas gerai, tačiau visas aktyvesnis turgus vyksta iki pietų, o tada turi varyti į kitas automobilių parkavimo aikšteles ieškoti kur „įkišti“. O iš pradinės aikštelės išvaryti reikia todėl, kad visi automobiliai statomi pravažiavimuose tarp kitų jau stovinčių, todėl reikia prasėdėti iki 13-14 val. (ar prabūti turguje), kad po to galėtum pajudinti savo auto kai pajudės kitos prieš tave stovinčios.
O kas bus jei nebūsi vietoje tuo metu? Sakė skambina, jei negali, nekeli ar nespėji atvykt, tada tavo parduodamą automobilį tiesiog nutempia turgaus savininkai ir už nutempimą, kaip už normalią paslaugą reikia susimokėti.
Dar didelis erzinantis Kauno turgaus niuansas, kad nuvarius į tas kitas aikšteles labai maža tikimybė rasti vietos pastatyti automobilį pardavimui, o jei nerandi tai „tavo bėdos“, nors ir pinigai sumokėti būna.
Todėl jei atvarėte automobilį, visų pirma eikite apsižiūrėti ar išvis bus kur pastatyti, o tik tai suradę nusipirkite parkavimo talonėlį.
Po prabūtos dienos turguje ir čia didesnio lankytojų-pirkėjų susidomėjimo nebuvo, kaip ir SAAB‘ui stovinčiam priešais.

Išvada peršasi viena – LIETUVIAMS NEBEĮDOMŪS benzininiai varikliai, nors tai gali būti ir idealiai prižiūrėtas automobilis, kuris be problemų kursis žiemą, nereikės pirkt brangių purkštukų (kaip būna dyzeliniui varikliui) ir vos už pora tūkstančių įsidėję puikiausiai važinės dar belenkiek metų.