Kategorijos archyvas: Fotografija

Vestuvių fotografas – pasirinkite jį labai apgalvotai

Jei iki šiol manėte, kad vestuvių organizavimas yra tik juokų darbas, vos tik pradėsite planuoti savo vestuves, tokia nuomonė kaipmat pasikeis priešinga linkme. Įdomu, kodėl? Planuojat vestuves prieš mus atsiranda daugybė neįgyvendintų užduočių, kurias būtina atlikti tobulai, jei norime, kad tiek mes, tiek ir į mūsų vestuves kviečiami svečiai jaustųsi nepriekaištingai ir dar daugybę metų prisimintų, kaip smagiai jie praleido savo laiką, kartu su mumis džiaugdamiesi mūsų laime. Tačiau nepaisant to, kad užduočių gausa yra milžiniška, viena iš jų yra bene svarbiausia – tai vestuvių fotografas.

Vestuvių fotografasNepaisant to, kad nemaža dalis būsimų jaunavedžių gali manyti, kad yra kur kas daugiau svarbesnių užduočių, jie klysta. Kad ir kokias gražias vestuves besurengtumėte, jei jūsų vestuvės bus įamžinamos neprofesionaliai – nuotraukose vestuvių grožis tikrai neatsispindės. Trumpiau tariant, visos gražiausios akimirkos liks tik jūsų galvoje, o tai reiškia, kad bėgant laikui prisiminimai gali išblėsti. Tuo tarpu, jei vestuvėse dalyvaus vestuvių fotografas, kuris tobulai įvaldęs savo amatą, viskas bus kur kas sėkmingiau ir sklandžiau.

Be abejo, pasirinkti profesionalų vestuvių fotografą yra pakankamai sudėtinga. Ir ne todėl, kad rinkoje būtų labai nedidelė konkurencija. Viskas yra priešingai. Jei pažvelgsite į šiuolaikinę rinką, pastebėsite akivaizdų skirtumą tarp to, kas buvo prieš penkiolika ar dvidešimt metų, ir to, kas yra dabar. Vestuvių fotografų yra daugybė, todėl pasiraitokite rankoves – jums prireiks nemažai laiko ir kantrybės, kad galėtumėte priimti teisingą sprendimą ir į savo vestuves pakviesti patį geriausią vestuvių fotografą.

Kita vertus, neišsigąskite – viskas gali būti paprasčiau, jei žinosite, nuo ko reikėtų pradėti. Visuomet rekomenduojama naudotis internetu. Tokiu atveju galėsite pakankamai greitai peržiūrėti įvairius internetinius tinklalapius, kuriuose siūlomos fotografų paslaugos. Žinoma, orientuokitės tik į tuos fotografus, kurie specializuojasi vestuvių įamžinime. Taip pat būtinai peržvelkite jų iki šiol atliktus darbus. Nepamirškite ir gyvo bendravimo, t.y. jei radote jums patinkantį vestuvių fotografą, prieš užsakydami jo paslaugas, susitarkite dėl susitikimo, kurio metu iš arčiau pažintumėte šį žmogų ir galėtumėte lengviau apsispręsti.

Rimta fotografija – brangi?

Fotografija yra brangi profesija. Čia viskas prasideda nuo pradinės investicijos – mokslo, mat  fotografijoje, kaip ir matematikoje, yra daug taisyklių. O ir vėliau kartas nuo karto tenka apsilankyti knygynuose. Fotoaparato įsigijimas taip pat nėra paskutinis etapas –  vėliau tenka investuoti į objektyvų įvairovę, o kur dar patogi kuprinė, blykstės, stovai, fonai, atšvaitai ir daugybė kitų priedų. Fotografo profesija tuo pačiu yra sunki ir tiesiogine prasme – visus ką tik minėtus daiktus fotografas kiekvieną kartą turi būti pasiruošes užsimesti ant nugaros ir visur su savimi nešiotis.

fotografija

Daug žmonių nemėgsta darbo, kurį privalo atlikti kiekvieną dieną. Fotografas, visiškai priešingai, didžiuojasi savo darbu, jis jį įkvėpia, suteikia sielai harmoniją, pusiausvyrą, ramybę. Jis dirba vardan meno, grožio ir unikalumo. Fotografui patinka kurti kažką nuostabaus, kažką keisto, kažką neapčiuopiamo; fotografui nesvetimi tobulas ir siurrealistinis pasauliai.

Tie, kas nusprendžia tapti profesionalais fotografijos srityje, turi žinoti, kad jų laukia atkakli konkurencija. Ir tam, kad ji būtų įveikiama, teks ne tik turėti noro ir entuziazmo, bet ir įdėti daug laiko, kantrybės, fizinės ištvermės, atidumo… Fotografas privalo turėti gerą atmintį, aštrų žvilgsnį ir lanksčią mąstyseną, o taip pat mokėti bendrauti su žmonėmis, stebėti aplinką ir matyti objektus neįprastu kampu.

Kuris iš šiuolaikinių fotografų pats geriausias?  Į kuriuos darbus verta lygiuotis, iš kokių darbų galima pasimokyti? Atsakymas sudėtingas, mat fotografijos asų yra labai daug vien dėl to, jog kiekvienas iš jų turi savitą stilių, požiūrį, skirtingą nuotraukos galutinį apdirbimą. O nagrinėti fotografijos (vaikų, porų, asmeninės ar vestuvių fotosesijos) stilių bei diskutuoti apie apdirbimo kokybę iš fotoprofesionalo pozicijų – visada labai įdomus užsiėmimas…