Kategorijos archyvas: Ekonomika

Notarai Alytuje ir verslo plėtra

Jei turite verslą ir šiuo metu norite įsteigti daugiau skirtingų įmonių, kurios veiktų kaip dukterinės, ir dalį įmonių norite įsteigti Alytuje, tuomet jums galėtų pagelbėti notarai Alytuje, kurie patvirtintų visus būtiniausius jūsų naujų įmonių steigimo dokumentus. Taip pat svarbu, kad jūs turėtumėte labai aiškią savo naujų įmonių plėtros strategiją. Kiekviena įmonė visuomet pareikalauja nemenkų laiko sąnaudų ir daugybės papildomų pastangų, todėl turėtumėte pasistengti, kad visos svarbiausios užduotys būtų atliekamos laipsniškai ir siekiant savo užsibrėžtų tikslų. Be abejo, jei kiekvienos įmonės veikla yra labai skirtinga, natūralu, kad ir jų vystymo strategija labai skirsis. Kiekviena rinka yra pasižyminti skirtingais niuansais. Be to, kiekvienoje rinkoje veikia skirtingi rinkos dalyviai, todėl suprantama, kad kaskart tenka pasitelkti vis kitokius verslo vystymo sprendimus.

Kita vertus, kai kalbame apie efektyvesnę verslo plėtrą, taip pat turėtume kalbėti ir apie marketingo strategiją bei jos įgyvendinimą. Jei jūs norite, kad jūsų naujos įmonės sulauktų kur kas daugiau klientų ir galėtų efektyviau plėstis, turėtumėte pasirūpinti tikslinėmis marketingo priemonėmis, kurios būtų nutaikytos į jūsų tikslinę auditoriją. Tik tokiu būdu galėsite sulaukti didesnio populiarumo ir pritraukti daugiau naujų klientų, kurie padidintų jūsų naujų įmonių pelningumą ir padėtų jūsų verslui efektyviau plėstis. Tokią efektyvią marketingo strategiją jums visuomet galėtų padėti sudaryti tikri šios srities specialistai, kurie turi daugiametę patirtį tokioje veikloje ir gali užtikrinti, kad kiekvienas jūsų verslo plėtroje pritaikomas marketingo sprendimas būtų pranašiausias ir efektyviausias. Tam neabejotinai turėtumėte skirti pakankamai dideles investicijas. Nepaisant to, kaip jums puikiai galėtų sektis, marketingui visuomet būtina skirti pakankamai daug dėmesio, todėl jei jūs nepamiršite tuo tinkamai pasirūpinti, galite būti tikri, kad jums bus lengviau pasiekti savo norimus tikslus.

Todėl belieka pasinaudoti minėtais naudingais patarimais ir pasirūpinti, kad kiekviena jūsų nauja įsteigta įmonė būtų vystoma atsižvelgiant į jūsų iš anksto sudarytą būsimų veiksmų planą, tokiu būdu pasiekiant tai, ką esate suplanavę. Tuomet galite efektyviau pagerinti savo verslo būklę.

Profesionali buhalterinė apskaita jūsų verslui

Buhalterine apskaita

Nei viena įmonė negalėtų tinkamai funkcionuoti, jei jos buhalterija būtų netvarkinga. Tai reiškia, kad buhalterinė apskaita yra labai svarbi kiekvienam komercinę veiklą vykdančiam subjektui. Tuo tarpu, jei jūs savo pirmąjį verslą pradėjote visai neseniai ir iki šiol manėte, kad galėsite daugelį buhalterinių užduočių išspręsti patys, tuomet skubame jus patikinti, kad toks požiūris į savo įmonės buhalterinę apskaitą būtų labai neteisingas ir klaidingas. Buhalterine apskaita turėtų pasirūpinti šio srities specialistai, kurie turi daug būtinos patirties ir gali užtikrinti, kad visi buhalteriniai procesai vyks tinkamai ir profesionaliai. Be abejo, tokiu atveju nemaža dalis pradedančiųjų verslininkų teigia, kad jie neturi galimybės samdyti etatinį buhalterį, nes jiems tai kainuotų pernelyg didelius pinigus, tačiau to daryti jiems nėra jokios būtinybės, kadangi jie visuomet gali pasinaudoti buhalterinę apskaitą tvarkančių bendrovių paslaugomis. Trumpiau tariant, jie gali kreiptis į buhalterinių paslaugų bendrovę ir visą savo įmonės buhalteriją patikėti į jų rankas. Tokiu atveju galima kur kas daugiau sutaupyti ir nuo savo pečių nusimesti labai daug papildomų rūpesčių. Kita vertus, jei niekuomet iki šiol jums dar nebuvo tekę susidurti su buhalterinių paslaugų bendrovėmis, turbūt turite ne vieną klausimą ir net nenutuokiate į kurią buhalterinę bendrovę jums vertėtų kreiptis, tačiau galite būti tikri, kad viskas nėra taip sudėtinga, kaip jums iš pirmo žvilgsnio galėjo pasirodyti.

Jei jūs pasinaudosite internetu, turėtumėte labai nesunkiai atrasti tai, ko ieškote. Bene kiekviena šiomis dienomis veikianti buhalterinė bendrovė turi savo internetinį tinklalapį, todėl jums neturėtų būti sudėtinga atrasti visą jus dominančią informaciją apie vienų ar kitų paslaugų teikėjus, jų veiklos laikotarpį, turimą patirtį, teikiamų buhalterinių paslaugų spektrą, paslaugų įkainius ir kitą svarbią informaciją. Tuomet galėtumėte pasirinkti būtent tą buhalterinių paslaugų bendrovėje, kurioje teikiamos paslaugos puikiausiai atitinka visus jūsų lūkesčius. Be to, toks sprendimas padėtų jums lengviau optimizuoti savo įmonės biudžetą ir tinkamai paskirstyti įmonės lėšas, kadangi jūs visuomet žinotumėte, kokia yra tikroji jūsų verslo finansinė padėtis.

Nekilnojamasis turtas, kurį galite pasirinkti

Efektyvus kondicionavimas

Šiuo metu svarstote, kurioje jūsų miesto dalyje parduodami namai yra patys geriausi? Tuomet nieko nelaukę, pasinaudokite internetiniais skelbimų portalais. Juose kasdien publikuojami nauji skelbimai, siūlantys įsigyti įvairaus tipo nekilnojamojo turto objektus.

Kaip bebūtų, jei visą savo gyvenimą gyvenote Vilniuje, greičiausiai jums jau seniai pabodo didžiulės kainos ir visiškai kitoks pragyvenimo lygis nei kitose Lietuvos dalyse. Todėl jei Vilniuje vyraujančios kainos jūsų netenkina, puikiai suprantama, kad galite galvoti apie kraustymąsi į kitą miestą, pvz., Kauną. Jei lygintume šių dviejų miestų kainas, tuomet matytume akivaizdžius skirtumus. Nėra ko abejoti, kad Kaune pragyvenimas yra gerokai pigesnis, nors vartotojams siūlomos tokios pačios prekės ir paslaugos.

Jei kalbėsime būtent apie NT objektus, tuomet taip pat matysime labai nevienodas kainas. Jei Vilniuje naujos statybos daugiabutyje esantį įrengtą butą galite įsigyti už 100-110 tūkst. eurų, tai Kaune už tokią sumą galite įsigyti didelį įrengtą namą, su visais reikiamais privalumais. Šis pavyzdys labai akivaizdžiai atspindi tikrąją situaciją ir didelius kainų skirtumus.

Kaip bebūtų, nekilnojamojo turto objektą rinkitės atsižvelgdami į savo lūkesčius ir biudžetą. Juk puikiai suprantama, kad kiekvieno vartotojo turimos santaupos ar galimybės gauti būsto paskolą nėra vienodos. Todėl įvertinkite savo tikrąją situaciją ir atsižvelgdami į ją, priimkite teisingiausią sprendimą.

Taip pat galite konsultuotis ir su nekilnojamojo turto specialistais, kurie puikiai išmano dabartinę NT rinkos situaciją ir žino, kokius nekilnojamojo turto objektus gali būti geriausia įsigyti. Jau nekalbant apie tai, kad prireikus, jie taipogi galės pateikti ir nemažai NT pasiūlymų, kurie galbūt atitiks jūsų keliamus reikalavimus ir palengvins visą paieškų procesą.

Na ir galiausiai, jei rasite NT objektą, kuris iš pirmo žvilgsnio tenkina visus jūsų poreikius, neskubėkite priimti galutinio sprendimo. Labai gerai įvertinkite net ir pačias smulkiausias detales. Tai reiškia, kad jus dominančiame būste turėtų veikti efektyvus kondicionavimas, tinkama šildymo sistema, taip pat nepamirštant ir garso izoliacijos bei kitų šiuolaikinių sprendimų. Be to, reikėtų pasinaudoti ir turto vertintojų paslaugomis – jie galės pateikti jums tikslų atsakymą, kiek iš tikrųjų gali būti vertas jus dominantis nekilnojamojo turto objektas.

Paskola – ar verta?

Paskolu refinansavimas isiskolinusiems

Jau kuris laikas TV ekrane matome daug laidų, kuriose nuolatos kalbama apie ekonominę situaciją mūsų šalyje. Į bene kiekvieną laidą kviečiami populiariausi apžvalgininkai, politikai, ekonomistai ir kiti finansų ekspertai. Vieni jų bando įteigti, kad situacija yra gera ir jokiu būdu neprastėja. Tuo tarpu kiti yra priešingos ir kur kas labiau adekvačios nuomonės šalininkai – jie kalba apie tikrąsias Lietuvos aktualijas ir realybę, nenuspalvintą rožinėmis spalvomis. Jei pirmoji barikadų pusė teigia, kad kiekvienas pilietis privalo taupyti ir neimti paskolų, jei nori gerai gyventi, tai savo ruožtu antroji barikadų pusė tai paneigia paprastu klausimu – ką taupyti, jei nėra iš ko? O nebyliai atsakydami į šį klausimą, Lietuvos piliečiai dažnai visas savo paskutines viltis susisieja su paskola. Taigi, ką manote, ar tai yra geras sprendimas?

Daugelis protingai ir blaiviai mąstančių ekonomistų teigia, kad didžioji dalis žmonių Lietuvoje gyvena žemiau skurdo ribos. Ir iš tikrųjų, kad galėtume tai teigti, visiškai nereikia turėti ekonominio ar kito su tiksliaisiais mokslais siejamo išsilavinimo. Vienintelis dalykas ko reikia, tai atmerkti akis ir sudėti, atimti, padauginti ar padalinti kelis paprastus skaičius. Tuomet atsiveria tikroji realybė, kurią kartais sugeba praskaidrinti tik paskola. Daugybė žmonių mūsų šalyje dirba už minimalų mėnesinį atlyginimą. Nesunku įsivaizduoti dviejų suaugusių asmenų šeimą, turinčią vieną ar du mažamečius vaikus, kurių bendras mėnesinis biudžetas toli gražu nesiekia net dviejų tūkstančių litų. Žinoma, jei visus uždirbtus pinigus būtų galima skirti tik maistui ir kitoms būtinoms prekėms įsigyti, o visa kita būtų suteikiama nemokamai, tuomet toks biudžetas nebūtų gąsdinantis, ir galbūt netgi pavyktų įdėti vieną kitą papildomą litą į „kiaulę taupyklę“.

Kaip bebūtų, nereikia įsivaizduoti, kad turint nedidelį šeimos biudžetą ir paėmus paskolą kritinę akimirką, viskas sužlugs ir situacija pablogės galutinai. Tačiau taip nebūtinai turi įvykti. Jei patenkate į nepatogią padėtį, kad ir kaip būtų sunku, tačiau pasistenkite nusiraminti ir pasitelkti elementariąją matematiką. Peržvelkite savo pastarųjų mėnesių išlaidas ir gerai pagalvokite ar paskola, kurią jūs paimsite iš jums tinkančio kreditoriaus, galės pataisyti esamą padėtį, ir ar mėnesinės įmokos jūsų dar labiau neapsunkins. Jei matysite, kad jūsų atliktų skaičiavimų rezultatas yra teigiamas, galite pabandyti. Tuo tarpu, jei jūs turėsite daug paskolų, kurių nepajėgsite grąžinti, paskolu refinansavimas isiskolinusiems asmenims taip pat galėtų tapti puikiu sprendimu, padedančiu jums lengviau atsitiesti.

Vokietija: šalis su kuria verta turėti verslo ryšių

eurpoa

Priežasčių, kodėl verta galvoti apie bendrą komercinės veiklos vykdymą su Vokietijoje įsikūrusiomis įmonėmis (http://eurpoa.eu/lt/), yra daugybė. Todėl jei jūs jau kurį laiką svarstote apie galimybes pradėti bendradarbiavimą su Vokietijos verslo atstovais, pateiksime jums ne vieną priežastį, kodėl dėl tokio sprendimo jums neturėtų kilti jokių abejonių.

  • Vokietija yra viena iš stipriausia ekonomika turinčių Europos šalių. Be to, ji turi labai puikiai išvystytą gamybos ir prekybos sektorių.
  • Komercinėje veikloje pasitelkiamos paties aukščiausio lygio technologijos, kurios užtikrina gaminamos produkcijos efektyvumą ir kokybę. Be to, tai tiesiogiai įtakoja ir nuolatos augantį eksportą.
  • Vokietija didelį dėmesį skiria ekologijai, todėl vykdant komercinę veiklą visuomet stengiamasi pritaikyti kuo modernesnius ir aplinkai nekenkiančius sprendimus.
  • Vokietija yra labai palanki šalis investuotojams iš įvairių pasaulio šalių, todėl kasmet galima matyti, kad naujos tarptautinės kompanijos siekia užmegzti glaudesnius verslo ryšius su šia Europos šalimi.
  • Vokiečiai mėgsta priimti labai apgalvotus ir atsargius sprendimus. Tai reiškia, kad jie nėra spontaniški ir nepagrįsti. Tai padeda jiems sumažinti riziką ir užtikrina sėkmingesnę verslo plėtrą.
  • Vokietijos verslininkai labai vertina punktualumą ir atsakingumą. Todėl jei pradėsite bendradarbiauti su Vokietijos įmonėmis, galite būti tikri, kad nesusidursite su prastovomis, vėlavimu ir kitais panašiais nepatogumais.
  • Vokiečiai yra labai tiesūs ir tikslūs. Tai reiškia, kad kalbant apie bendradarbiavimą ir verslą, jie visuomet kalba tiesiai šviesiai, sakydami tai, ką nori pasiekti.
  • Vokiečiai yra visuomet linkę remtis labai konkrečiais faktais ir tiksliais skaičiais. Todėl jie to paties tikisi ir iš savo esamų bei būsimų verslo partnerių.
  • Daugiau nei 56 Vokietijos gyventų kalba angliškai, apytiksliai 15 proc. – prancūziškai, o 5 proc. – rusiškai. Kaip bebūtų, bandydami užmegzti tvirtus ir ilgalaikius verslo ryšius su Vokietijoje veikiančiomis įmonėmis, turėtumėte pasitelkti vokiečių kalbą.

Žinoma, priežastis galima vardinti dar labai ilgai, todėl, kaip jau turbūt supratote, su Vokietija bendradarbiauti yra naudinga bene kiekvienai mūsų šalies įmonei, todėl peržiūrėkite jūsų veiklos sritį atitinkančias Vokietijos įmones ir pradėkite sėkmingą bendradarbiavimą.

Be darbo negausite ir paskolos – bent jau iš vartojimo paskolų teikėjų

Paskolos bedarbiamsKaip bebūtų gaila, tačiau tikrai ne kiekvienas žmogus supranta, kas yra paskolos ir kodėl jas būtina laiku ir tinkamai grąžinti. Trumpiau tariant, vis dar yra labai daug vartotojų, kurie į tokius finansinius įsipareigojimus yra linkę žvelgti pro pirštus ir labai atmestinai. Suprantama, kad toks požiūris galiausiai sukuria labai daug papildomų problemų. Tereikia įsivaizduoti situaciją, kuomet žmogus gauna ne vieną skirtingo dydžio paskolą iš skirtingų kreditorių ir nesiruošia jų laiku grąžinti. Tokiais atvejais pradedami taikyti delspinigiai, gali būti pasitelkiami antstoliai ir areštuojamos skolininko banko sąskaitos. Be to, tai pablogina ir žmogaus kredito istoriją, todėl ateityje kiti kreditoriai į tokį asmenį gali žvelgti labai neigiamai. Ir visos šios problemos yra labai dažnos, todėl jei jūs šią akimirką norite kreiptis dėl paskolos, tačiau neturite darbo, galite būti tikri, kad kredito bendrovėse paskolos bedarbiams suteikiamos nebus.

Piktinatės, nes manote, kad tai yra neteisinga ir nesąžininga vartotojų atžvilgiu? Jei taip, pagalvokite ir apie kreditorius, kurie skolina jiems priklausančius pinigus, tikėdamiesi juos atgauti taip, kaip yra sutarta su vartotoju sudaromoje paskolos sutartyje. Jei skolininkas laiku negrąžina paskolos, kreditoriai patiria nuostolius ir papildomus nepatogumus. Be to, būtina žvelgti ir iš vartotojo perspektyvos. Jei žmogus skolinasi neatsakingai ir tinkamai neįvertina savo tikrosios finansinės padėties, jis yra pasmerktas įklimpti į dar didesnes skolas, todėl tikrai nereikėtų piktintis, kad paskolos bedarbiams nesuteikiamos vartojimo paskolų bendrovėse.

Kita vertus, tai nereiškia, kad nedirbantis asmuo paskolos gauti apskritai negali. Viskas priklauso nuo to, į ką kreipsitės. Jei naudositės pavienių fizinių žmonių teikiamomis paslaugomis, tuomet suprantama, kad tokios paskolos galite tikėtis. Tačiau atminkite, kad gali nutikti ir taip, jog paskolą suteikiantis žmogus prašys tam tikro užstato, padedančio jam jaustis tvirčiau ir būti užtikrintam, kad paskola bus grąžinta. Žinoma, visuomet yra ir išimčių, todėl jei jums reikia paskolos bedarbiui, atlikite nuodugnią paiešką, bandydami rasti fizinius asmenis, kurie gali suteikti jums norimo dydžio paskolą atitinkamam laikotarpiui.

Išvykti į užsienį nėra lengva

Paskolos dirbantiems uzsienyje

Išvykti į užsienio šalį ne visuomet yra paprasta. Ir šiuo atveju mes nekalbame apie įstatyminius suvaržymus. Emigracija daugeliui žmonių yra labai sunkus sprendimas, kurį jie galiausiai priima jausdamiesi visiškai bejėgiais. Trumpiau tariant, didelė dalis žmonių į užsienį emigruoja ne iš gero gyvenimo. Jie savo šalyje jaučia finansų stygių, todėl stengiasi rasti vietą, kurioje galėtų įsitvirtinti, suformuoti tvirtą finansinį pagrindą ir gyventi orų gyvenimą. Žinoma, kai kurie žmonės emigrantus smerkia, teigdami, kad jie nemyli savo šalies, todėl neverti jokios pagalbos ir pagarbos. Tačiau ar tikrai toks požiūris yra tinkamas? Akivaizdu, kad tai yra labai necivilizuota. Gyvename laisvame pasaulyje. Nesame suvaržyti sienų. Mes galime laisvai keliauti ir patys rinktis šalis, kuriose norime gyventi. Tuo tarpu, jei mes savo gimtojoje šalyje negalime išgyventi, kodėl gi turėtume ir toliau joje likti. Nejaugi tai turėtume daryti dėl patriotizmo? Juolab, kad labai dažnai pastebima, jog į užsienį emigravę mūsų tautiečiai yra kur kas didesni patriotai nei dauguma tų, kurie gyvena Lietuvoje. Todėl smerkti žmonių, ieškančių geresnio gyvenimo, tikrai nereikėtų. Juk tai yra tiesiog amoralu ir neteisinga.

Taigi, jei jūs išvykote į užsienį ir stengiatės kaip įmanoma efektyviau pasirinktoje užsienio šalyje įsitvirtinti, jums neabejotinai reikia darbo ir papildomų lėšų. Jei darbą jau spėjote rasti, tačiau jums trūksta papildomų pinigų pragyvenimui, gali padėti paskolos dirbantiems uzsienyje. Suprantama, kad ne kiekvienas žmogus nori įsipareigoti kreditoriams, tačiau jei jūs neturite galimybės finansinės pagalbos kreiptis į savo draugus ar giminaičius, kokia išeitis jums belieka? Net jei visą šį laiką labai skeptiškai vertinote bet kokius finansinius įsipareigojimus, paskolos dirbantiems užsienyje gali padėti pašalinti laikiną finansų trūkumą.

Be to, tokią paskolą gauti labai nesudėtinga. Jei jūs turite oficialų darbą ir gaunate pakankamą darbo užmokestį, jums tereikia pasirinkti kreditorių ir internetu pateikti paraišką paskolai gauti. To visiškai pakaks. Vos po keliolikos minučių sulauksite kredito bendrovės atsakymo ir jei jūsų pateikta paraiška bus patvirtinta, beliks nuspręsti ar sutinkate pasirašyti paskolos sutartį.

Jei galvojate investuoti į valiutas

TeleTradeKiekvienas investuotojas Forex valiutų rinką traktuoja skirtingai. Nors visi šios rinkos dalyviai perka ir parduoda skirtingas užsienio valiutas, požiūris į tai labai skiriasi. Kai yra tiek daug skaičių, grafikų, įvairių signalų ir kitų detalių – tokio pobūdžio prekyba valiutomis tampa daugiau nei mokslu. Tai tikras menas, kuriam reikia skirti labai daug savo laiko. Žinios, patirtis, atsidavimas ir talentas. Tai elementai, kurie gali investuotoją paversti labai sėkmingu ir sistemingai bei sparčiai judančiu pirmyn.

Be abejo, jei pradedate investuoti arba apie tai tik galvojate, būtina žinoti nuo ko reikėtų pradėti ir ko negalima pamiršti:

Nustatykite savo tikslus ir atsižvelgiant į tai – pasirinkite investavimo stilių. Būkite tikri, kad jūsų charakteris ir asmenybė dera su pasirinkta strategija.

Prieš pradedant žengti pirmuosius investuotojo žingsnius, labai svarbu nustatyti savo tikslą. Tuomet, kai žinosite, kuo sieksite, imkite formuoti investavimo strategiją. Žinoma, kad ji turėtų sutapti su jūsų charakterio ypatybėmis. Trumpiau tariant, tai kas tinka vienam, gali visiškai netikti kitam. Todėl atsižvelkite į specifinius savo pačių keliamus reikalavimus.

Pasirinkite Forex brokerį, kurio sąlygos jums yra priimtiniausios ir kurio naudojama prekybai skirta platforma jūsų manymu atitinka visus lūkesčius.

Svarbu, kad pasirinktumėte ilgametę patirtį turinčius Forex brokerius (pvz., „TeleTrade“). Brokeriai reikalingi tam, kad galėtumėte prekiauti Forex valiutų rinkoje. Tai yra tarpinė grandinės dalis, sujungianti vartotoją (t.y. investuotoją) ir valiutų rinką, kurioje kasdien prekiaujama įvairiomis valiutų poromis. Be to, brokeriai suteikia ir nemokamas kompiuterines programas, kurios leidžia investicinius sandorius atlikti lengviau ir efektyviau. Taipogi, tampa paprasčiau analizuoti pasiektus rezultatus ir vertinti padarytas klaidas bei priimtus sėkmingus sprendimus.

Suformuokite savo investicinį biudžetą ir jo neperženkite bei neišeikvokite.

Koks investavimas be apyvartinių lėšų? Jei turėsite labai nedidelę pinigų sumą, jūsų investicinė grąža taip pat nebus didelė, todėl visuomet rekomenduojama suformuoti aiškų ir pakankamą investicinį biudžetą. Kai tai atliksite, neperženkite jo ir neiššvaistykite vėjais. Todėl labai svarbu, kad vadovautumėtės jūsų pačių nustatytomis griežtomis taisyklėmis ir savo biudžetą paskirstytumėte sistemingai.

Ekonominė krizė “šienauja” skelbimų portalus. Išliks lyderiai?

Vos tik 2008 metais prasidėjo ekonominė krizė, akimirksniu iš rinkos dingo daugybė iki tol puikias pozicijas užėmusių įvairių verslo sričių dalyvių. O tie, kurie savo veiklą vykdė toliau, gerokai sumažino turimų darbuotojų skaičių, apribojo išlaidas ir susitaikė su labai sumažėjusiu klientų skaičiumi.

Rinkos ekspertaiTačiau ekonominė krizė paveikė ne tik fizinius verslus. Ji neaplenkė ir interneto rinkos. Nors iš pirmo žvilgsnio kai kuriems vartotojams atrodo, kad internetinėje erdvėje esantys tinklalapiai nereikalauja jokių papildomų didelių išlaidų – toks požiūris yra labai klaidingas. Virtualioje aplinkoje vykdomas verslas skiriasi tik veiklos vykdymo vieta. Patys pagrindiniai verslo vystymo principai nesikeičia. Todėl nėra ko abejoti, kad bet kokie didesni ekonomikos pokyčiai akimirksniu paveikia ir interneto rinką.

Tai puikiai atsispinti skelbimų portalų rinkoje. Prieš krizę internete buvo galima matyti begalę skirtingų portalų, kuriuose vartotojai reguliariai publikuodavo savo skelbimus, tačiau vos tik šalies ekonominė situacija pablogėjo – vartotojai ėmė riboti savo išlaidas ir už publikuojamus skelbimus nebuvo linkę mokėti didelių piniginių sumų, todėl nemaža dalis skelbimų portalų buvo priversti iš šios rinkos pasitraukti.

Tuo tarpu dabar, nors ir teigiama, kad krizė jau seniai baigėsi, rinkos ekspertai skelbia, jog tendencija aiški – iki šiol šioje rinkoje išliks lyderiai, nepaisant ekonominės krizės poveikio. Mažesni portalai labai dažnai nepajėgia išsilaikyti ir pritraukti pakankamo lankytojų srauto, todėl patiriamos reklamos ir portalo išlaikymo išlaidos neretai viršija gaunamas pajamas. O tai tiesiogiai įtakoja sprendimą pasitraukti iš internetinių skelbimų rinkos.

Bet kuriuo atveju, kad ir kokias pasekmes sukuria ekonominė krizė, vis dėlto šioje rinkoje iki šiol yra nemažai dalyvių, kurie savo vartotojams siūlo labai patrauklius pasiūlymus. Dabar nebėra būtinybės už norimą publikuoti skelbimą mokėti labai dideles sumas. Egzistuoja ne vienas portalas, kuriame vartotojai skelbimus gali publikuoti ir nemokamai, sumokant tik už papildomas paslaugas, pvz., skelbimo iškėlimą ar jo paryškinimą. Todėl šiuolaikiniai vartotojai turi labai palankias galimybes. Taigi, belieka peržvelgti internetinių portalų rinką ir pasirinkti jums tinkamiausius – tai padaryti labai nesudėtinga, jei pasinaudosite internetine paieškos sistema.

Finansinės žinios ir biudžeto planavimas gerina gyvenimo kokybę

Greitas kreditasNors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad pinigų valdymas yra labai paprastas dalykas, praktika rodo, kad yra visiškai priešingai. Labai didelė dalis žmonių nemoka kontroliuoti savo biudžeto – tai puikiai parodo pernelyg didelės išlaidos ir labai dažnas skolinimasis. Greitas kreditas šiandien gelbėja tūkstančiams Lietuvos gyventojų. Ir tikrai nereikėtų manyti, kad kiekvienas lietuvis skolinasi tik todėl, kad gauna labai nedideles mėnesines pajamas.

Kur kas dažniau susiduriama su priešinga situacija, kai vartotojų pajamos yra pakankamai didelės, tačiau jų išlaidos gerokai viršija tikrąsias galimybes. Todėl jei gaunate vidutines pajamas, tačiau nuo jų gavimo praėjus vos kelioms savaitėms matote, kad jūsų banko sąskaitoje yra likusios vos kelios dešimtinės, turite didelę problemą, kurią būtina spręsti.

Žinoma, pripažinti, kad nemokame valdyti savo uždirbamų pinigų, yra labai sudėtinga. Ypač tuomet, jei uždirbame labai daug. Tačiau tai padaryti yra labai svarbu, jei norime, kad mūsų sunkiai uždirbami pinigai nenukeliautų vėjais. Dėl šios priežasties visuomet patariama žinoti tikslią sumą, kurią gaunate kiekvieną mėnesį. Tuomet pradėti fiksuoti visas išlaidas, kurias patiriate jūs ir jūsų šeima.

Kai prieš savo akis mėnesio pabaigoje turėsite visą patirtų išlaidų sąrašą, bus kur kas paprasčiau nuspręsti, kurių išlaidų verta atsisakyti, o kurios iš jų yra neišvengiamos. Be to, matydami savo tikrąjį šeimos biudžetą, galėsite lengviau planuoti didesnius pirkinius, kuriems reikės skirti nemenką pinigų sumą. Kai žinosite visą šią informaciją, net ir paimtas greitas kreditas nesukels jokių rūpesčių. Apribojus savo mėnesines išlaidas, bus paprasčiau atsidėti tam tikrą pinigų sumą, kurios reikės padengti turimiems finansiniams įsipareigojimams.

Be abejo, reikia nepamiršti, kad radikaliai pakeisti savo įpročius nebus lengva. Tam reikės skirti nemažai laiko ir pastangų. Tačiau jei nenuleisite rankų, neilgai trukus sulauksite puikių rezultatų. Jūsų finansinė padėtis gerės ir jausitės kur kas stabiliau. Tokiu atveju net ir pakankamai didelės piniginės vertės pirkiniai, kuriuos reikės retkarčiais įsigyti, nesukels jokių papildomų nepatogumų, galinčių pabloginti jūsų finansinę padėtį. Trumpiau tariant, tapsite finansiškai išprususiais žmonėmis, kurie žino, kaip tinkamai valdyti savo pinigus.